بازگشت
     
عنوان خبر برگزاری جلسه هم اندیشی روسای هیات های توابع با ریاست هیات تنیس روی استان تهران
تاریخ خبر : 1396/06/02
ساعت خبر :13:05
شرح خبر :

عصر دیروزچهارشنبه، اول شهریور1396 دفتر هیات تنیس روی میز استان تهران میزبان جلسه هم اندیشی روسای هیات های  تنیس روی میز حوزه ها  وتوابع استان تهران با حمید رضا صابری رئیس هیات تنیس روی میز استان تهران بود.

 

به گزارش روابط عمومی هیات تنیس روی میز استان تهران دراین جلسه که با حضوراعضای هیات تنیس روی میز استان تهران، جناب آقای امیرمیرصادقی رئیس اسبق فدارسیون و سرمربی اسبق تیم ملی تنیس روی میز ایران که به عنوان مشاور ارشد رئیس هیات تنیس روی میز استان تهران دراین جلسه حضور داشت و همچنین جمعی از روسای هیات های توابع ازجمله شهرری، شهرقدس، ملارد، چهاردانگه، رودهن، اسلامشهر، رباط کریم و همچنین مسئولان حوزه های شمال غرب، جنوب غرب و شمال شرق حضور داشتند، اعضا گزارشی از عمکلرد 5 ماهه خود را ارائه دادند.

 

*گزارش عملکرد هیات استان

 

درابتدای این جلسه حمید رضا صابری با توجه به نزدیک شدن به اولین سالگرد انتخابش به عنوان رئیس هیات تنیس روی میز استان تهران به ارائه گزارشی از عملکرد یک ساله خود پرداخت و ازبرنامه های پیش رو خبرداد.رئیس هیات تنیس روی میز استان تهران از مشکلات مالی هیات گفت؛ از اینکه طی این مدت کمک مالی ازفدارسیون تنیس روی میز به این هیات نرسیده است اما اینها باعث دلسردی نشده است و با جذب حامیان مالی بسیاری از مشکلات برطرف شده است. حمید رضا صابری به برخی ازقوانین جدید دربرگزاری مسابقات داخل استانی اشاره کرد و ازروسای هیات ها و حوزه ها خواست دربحث استعداد یابی و برگزاری مسابقات داخلی فعالیت بیشتری داشته باشند. صابری ازروسای هیات های توابع و حوزه ها به عنوان مدیرانی صادق نام برد که بدون هیچ گونه چشم داشت مالی و ازروی علاقه و دلسوزی برای توسعه تنیس روی میز درخطه خود و همچنین استان تهران به فعالیت می پردازند.

 

*پیشنهاد همایش های دانش افزایی

 

درادامه این جلسه نوبت به  استاد امیر میرصادقی مشاور ارشد ریاست هیات تنیس روی میز استان رسید که به ایراد سخنرانی پرداخت. میرصادقی ضمن ابراز خوشحالی ازاینکه دراین جمع حضور دارد خطاب به حاضرین دراین جلسه گفت: قبول مسئولیت های اینچنینی فرصتی است که باید مغتنم شمرد. مدیران موفق مدیرانی هستند که درزمینه تخصصی خود به روز باشند و اطلاعات و آگاهی لازم را داشته باشند و به معلومات خود اکتفا نکنند و ازتجربه دیگران به خصوص الگوهای بین المللی نهایت استفاده را ببرند.مشاور هیات تنیس روی میز استاد تهران حمید رضا صابری را مدیری لایق و توانمند برای ریاست هیات تنیس روی میز استان تهران برشمرد و عنوان کرد که درحال حاضر نیرویی بهتر از صابری برای اداره هیات تنیس روی میز استان تهران وجود ندارد. میرصادقی مشکل بزرگ تنیس روی میز استان تهران و حتی ایران را عقب ماندن ازمسائل روز دنیای این رشته  دانست و گفت: تنیس روی میزایران احتیاج به یک آچارکشی اساسی دارد و نیازمند ارائه راهکار های اساسی و همچنین تحلیل گران و آنالیزورهای قوی است.استاد میرصادقی درپایان پیشنهاد برگزاری همایش های علمی و دانش افزایی به صورت آزاد برای تنیس روی میزرا مطرح کرد و گفت آماده همه نوع همکاری دراین زمینه است.

 

*کمبود امکانات درد مشترک توابع

 

در انتهای این جلسه نوبت به صحبت های مسئولان توابع و حوزه ها رسید که مشکلات و دیدگاه های خود را مطرح کردند و به ارائه گزارش ازعملکرد 5 ماهه خود ازابتدای سال96 پرداختند. مشکل مشترک اکثریت این مسئولان کمبود امکانات برای آموزش و جذب علاقه مندان به تنیس روی میز بود. کمبود سالن های ورزشی استاندارد درشهرهای توابع و حوزه ها و اجاره بالا برای دراختیار گرفتن سالن های مطلوب مشکلی است که به نظرمی رسد هرچه سریعتر باید برطرف شود که ریاست هیات استان به روسای توابع و حوزه ها پیشنهاد رایزنی بیشتر با مسئولان اداره ورزش و شهرداری ها و آموزش پرورش درمناطق مربوطه را مطرح کرد. مسئولان توابع ازوجود استعداد های فراوان درمناطق خود خبر دادند و خواهان حمایت بیشتر ازسوی هیات تنیس روی میز استان شدند.درپایان این جلسه جمع بندی کلی توسط ریاست هیات تنیس روی میز استان تهران انجام شد و حمید رضا صابری با تشکر ازحمایت های اداره کل ورزش و جوانان استان تهران ابراز امیدواری کرد که با ادامه روند فعلی درمجموعه تنیس روی میز استان تهران، این رشته بار دیگر دراین استان به جایگاه واقعی خود درسطح کشور برسد و از افول دو دهه اخیر خارج شود.