بازگشت
     
عنوان خبر 365روز مدیریت کارآمد برای تنیس روی میز پایتخت
تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۳/۱۸
ساعت خبر :15:24
شرح خبر :

به گزارش روابط عمومی هیات تنیس روی میز استان، یک سال از حضور حمیدرضا صابری به عنوان رئیس هیات تنیس روی میز استان تهران گذشت که حدود 4 ماه آن دوران سرپرستی بود.

 

در این یک سال همه چیز در هیات و خانه تنیس روز میز استان تهران عیان است و تمامی اهالی این رشته در پایتخت به کارآمدی مدیریت جدید هیات اذعان دارند و با تغییر و تحولاتی که صورت گرفته می توان گفت که این نوع مدیریت در ورزش کشور کم نظیر بوده است.

 

تحول اساسی در خانه تنیس روی میز تهران را همه شاهد هستند، آنهایی که قبل از روی کار آمدن مدیریت جدید، سالن تقریبا فرسوده را دیده‌ بودند، بعد از بازسازی و بهینه سازی باورشان نمی‌شد در یک هیاتی که تقریبا هیچ بودجه ای از فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان دریافت نمی‌کند، تا این حد تحول به وجود آمده باشد.

 

هزینه کرد بیش از 150 میلیون تومان برای بازسازی سالن و دفتر هیات آن هم از طریق جذب اسپانسر و در این شرایط اقتصادی که در کشور وجود دارد موفقیتی است که مسئولان اداره کل تهران و فدراسیون هم آن را تحسین می‌کنند.

 

جدا از بحث بازسازی، هیات تنیس روی میز تهران در یک سال گذشته توجه ویژه‌ای به خش های پایه و استعدادیابی داشته و کسب قهرمانی‌های متعدد در کلیه رده های سنی مسابقات قهرمانی کشور در هر دو بخش دختران و پسران گواه این مدعا است.

 

*برگزاری جام رمضان و جشنواره استعدادیابی

 

دو رویداد قابل توجه در این یک سال برگزار شد که در نوع خود در تهران کم نظیر بود. حمیدرضا صابری در بدو حضور خود در هیات و پس از گذشت یک ماه اقدام به برگزاری جام رمضان در رده‌های سنی مختلف و در دو بخش انفرادی و تیمی کرد که شاید کمتر کسی در آغاز مدیریت خود این کار سنگین را انجام می‌داد.

 

مورد دیگر جشنواره استعدادیابی بود که با استقبال چشمگیری روبرو شد و مطمئنا ثمره آن طی چندسال آینده مشاهده خواهد شد. جشنواره‌ای که بخش های مختلفی داشت و در آینده تکرار خواهد شد تا پشتوانه خوبی برای تنیس روی میز تهران و ایران باشد.

 

*کلاس های آموزشی

 

بحث دیگر برگزاری کلاس‌های آموزشی بود. 7 مورد کلاس‌های داوری و مربیگری در سال 95  و 2 کلاس هم در سال جدید زیر نظر مدرسان خوب کشور و با استقبال چشمگیر علاقه مندان برگزار شد.

 

 

جذب اسپانسر یکی از برنامه‌های جدید هیات تنیس روی میز در یک سال گذشته بود که خوشبختانه در این امر موفقیت‌های خوبی هم حاصل شد و حضور شرکت‌ها و بانک‌ها برای حمایت از تنیس روی میز تهران می تواند این رشته را در تهران به جایگاه واقعی خود برساند.

 

* موفقیت در جذب اسپانسر

 

شرکت شیرین نوین، بانک‌های قوامین و شهر، صندوق ضمانت صادرات، شرکت تولیدی دونیک، رستوران نایب، شرکت مواد غذایی آچاچی و شرکت خدمات ورزشی راهیان سلامت از جمله اسپانسرهایی هستند که در این یک سال حمایت‌های خوبی را داشته و امیدواریم در آینده نیز این امر تداوم پیدا کند.

 

*برگزاری لیگ توابع و لیگ بانوان در استان

 

هیات تهران در راستای اهداف خود برای بها دادن به هیات‌ها و بازیکنان توابع برای نخستین بار لیگ آن را برگزار کرد که با استقبال خوبی هم همراه شد و از سوی دیگر هیاتهای توابع به صورت مجزا و مستقل در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کردند. پیش از این بازیکنانی از تهران هم تیم های توابع را در مسابقات کشوری همراهی می‌کردند که در دوره جدید مدیریت هیات دیگر این اتفاق نمی‌افتد.

 

برگزاری لیگ بانوان هم دیگر اتفاق قابل توجه برای پیشرفت بخش بانوان شد. در فراخوان صورت گرفته برای برگزاری لیگ 21 تیم اعلام آمادگی کردند و مسابقات زیر نظر کمیته و نایب رئیس امور بانوان به صورت مداوم و جدی انجام شد و فینال و رده بندی آن هم با حضور شبکه ها و رسانه های خبری برگزار گردید که قطعا این موضوع به بالا رفتن سطح ورزش بانوان در کشور کمک زیادی خواهد کرد.

 

* بدهی‌های دوره قبل مانع حرکت هیات نشد؛ سالن به هیات بازگشت

 

حمیدرضا صابری، رئیس هیات در ابتدای کار خود با مشکل بدهی های مدیریت قبلی مواجه بود اما این اتفاقات مانع حرکت هیات تنیس روی میز نشد و خوشبختانه علاوه بر پرداخت بدهی‌ها حساب‌های هیات نیز با تلاش شبانه روزی شارژ شد تا مشکلی به وجود نیاید.

 

از سوی دیگر خانه تنیس روی میز در اختیار هیات قرار نداشت و به بخش دیگری واگذار شده بود. برهمین اساس با مذاکرات صورت گرفته سالن به هیات بازگشت تا علاقمندان با خیال آسوده تری به فعالیت بپردازند.

 

*فعال شدن کمیته‌های مختلف و تشکیل هیات رئیسه

 

یکی از موضوعات مهم برای حمیدرضا صابری به عنوان رئیس هیات فعال بودن تمام کمیته‌ها است و برهمین اساس افرادی برای این کار انتخاب شدند که در نوع خود خبره باشند.

 

در حال حاضر اکثر کمیته‌ها در چند وقت اخیر فعال شده‌اند و هیات رئیسه هیات هم ترکیبی از قهرمانان ورزشی، افراد با تجربه، اقتصادی و سیاسی هستند.

 

*در پایان هم باید به کسب کرسی‌های بین المللی اشاره کنیم که دو نفر از جامعه تنیس روی میز تهران عضو کمیته های تخصصی در آسیا و جهان شدند.

 

مجید احتشام زاده، قهرمان سابق کشور و حال حاضر پیشکسوتان عضو کمیته پیشکسوتان آسیا شد و  سیمین رضایی، داور بین المللی کشورمان هم به عضویت ثابت کمیته قوانین و مقررات فدراسیون جهانی درآمد.