بازگشت
     
عنوان خبر نگاهی به عملکرد یک ساله حمید رضا صابری در رأس مدیریت هیات تنیس روی میز استان تهران
تاریخ خبر : 1396/06/19
ساعت خبر :13:07
شرح خبر :

پانزدهم شهریور 1395بود که مجمع انتخاباتی هیات تنیس روی میز استان تهران حکم به انتخاب حمید رضا صابری به عنوان رئیس جدید این هیات دریک دوره چهار ساله داد. انتخابی که با رای قاطع و صد درصدی 18 رای از 18 رای ماخوذه رقم خورد.

 

 به گزارش راوبط عمومی هیات تنیس روی میز استان تهران حالا یک سال ازآن تاریخ گذشته وهیات تنیس روی میز استان تهران با ریاست صابری وارد سال دوم می شود. این درحالی است که صابری یک دوره 100 روزه سرپرستی را هم قبل از انتخابات پشت سرگذاشت و با این شرایط بیش از 15 ماه ازحضورش درراس هیات می گذرد. درهمین رابطه و به مناسبت پشت سرگذاشتن اولین سال حضور صابری درراس هیات با او به گفت و گو نشستیم.

 

دوران دشوار سرپرستی

 

 حمید رضا صابری صحبت هایش را با یاداوری دوران سرپرستی درهیات تنیس روی میز استان تهران آغاز کرد و گفت:«اواخر اردیبهشت 95 بود که به پیشنهاد جناب آقای  حمید رضا گرشاسبی و صدور حکم  توسط آقای علیقارداشی ریاست فدراسیون تنیس روی میز ج.ا.ا، هیات را به عنوان سرپرست تحویل گرفتم. این در حالی است که این مجموعه با مشکلات مالی و غیرمالی فراوانی مواجه بود و طلبکاران فراوانی هم داشت با مانده حساب 100 هزار تومان بدهکار عمده، سازمان تامین اجتماعی بود با بیش از 40 میلیون تومان بدهی و درکنارش بدهی بالای 30 میلیونی به داوران و مربیان برای برگزاری کلاس هایی که ثبت نام انجام شده بود ولی کلاسی تشکیل نشده بود. بدهی به تامین اجتماعی را تقسط کردیم و بدهی به داوران و مربیان را هم با ثبت نام آنها درکلاس های جدید تسویه کردیم.مشکل دیگر این بود که خانه تنیس روی میز را ازهیات استان تهران به دلیل مشکلات مجموعه قبلی گرفته بودند. همان روز اول دوران سرپرستی خدمت مدیرکل اداره ورزش استان تهران رفتم و به ایشان اعلام کردم اگر خانه تنیس روی میز به هیات بازنگردد ،بنده قادر به همکاری نیستم. آقای گرشاسبی هم همکاری کردند و خانه تنیس روی میز بعداز بیش ازیک سال به هیات بازگشت.  درهمان دوران سرپرستی  به فکر بازسازی سالن  افتادیم و این مکان را به طور کامل بازسازی و تجهیز کردیم که این اتفاق به کمک جذب اسپانسر فراهم شد . هدف من دروهله اول خدمت به تنیس روی میز استان تهران بود و احساس می کردم اگر تجربیات چند ساله خود را به کار گیرم ،می شود که درمجمع انتخاباتی هم موفق بود..درقدم بعدی  به فکر آشتی پیشکسوتان با این مجموعه افتادیم که مدت ها ازخانه خود دور شدند و توانستیم پیشکسوتان استان تهران را باردیگر دور هم جمع کنیم».

 

 

آغاز ریاست

 

صابری درادامه به موفقیتش درانتخابات اشاره کرد و گفت:« دقیقا از فردای انتخابات برنامه ریزی ها شروع شد و دروهله اول کار بازسازی خانه تنیس روی میز آغاز شد که این مهم حاصل نمی شد مگر با کمک حامیان مالی که جذب کرده بودیم. خانه تنیس روی میز را به طور کامل تجهیز کردیم و بخش اداری هیات هم به طور کامل بازسازی شد.اوضاع خانه تنیس روی میز قبل ازبازسازی به نحوی بود که سقف سالن کاملا تخریب شده بود و موقع بارش باران دچار مشکل می شدیم. روشنایی این مجموعه را هم کاملا تعویض  کردیم وکل میزهای سالن  هم تعویض شد و بعد ازآن درسالن سکو نصب کردیم. این درحالی است که درکنار این موارد ازمسائل فنی غافل نشدیم و پیشرفت های خوبی هم حاصل شد. تنیس روی میز تهران چندین سال بود که توفیقی را به دست نیاورد اما درسال های 95 و 96 اتفاقات خوبی رقم خورد و در تمامی رده های سنی قهرمان ایران شدیم. درسال 96 از4 بازیکن برتر کشوردررده بزرگسالان 3 ورزشکار تهرانی هستند یا دررده جوانان هر4 نفر برتر تهرانی هستند و دررده نوجوانان قهرمانی دراختیار یک تهرانی است.  درکنار آن کلاس های مربیگری و داوری متعددی را طی این مدت برگزار کردیم و کارگاه های آموزشی را هم برگزار کردیم.مشکل دیگر عدم ارتباط مناسب باشگاه های خصوصی با هیات تنیس روی میز استان تهران بود که طی این مدت توانستیم این مشکل را حل کنیم و باردیگر نظر باشگاه های خصوصی را جلب کردیم.دراین مدت ازکمک مشاورانی که همگی ازچهره های سرشناس این رشته هستند بهره بردیم. همین فعالیت ها و تصمیمات است که اداره کل ورزش استان تهران مارا به عنوان یکی ازهیات های برتر استان تهران معرفی کرده است. یکی از دلایل موفقیت و پیشرفت ما برگزاری مسابقات هفتگی درتمامی رده های سنی است و قطعا این موضوع درآینده به ما کمک می کند و می خواهیم به زودی  رنکینگ مسابقات تهران را احیا کنیم»

 

توجه به پیشکسوتان

 

رئیس هیات تنیس روی میز استان تهران یکی ازبرنامه های موفق خود دراین یک سال را توجه به پیشکسوتان می داند . صابری دراین باره گفت:«تجلیل از بزرگان،قهرمانان و پیشکسوتان این رشته یکی ازبرنامه های اصلی هیات است و خوشبختانه طی یک سال اخیر 4 مراسم دراین باره برگزار کرده ایم بدون اینکه کوچکترین بدهی برای برگزاری این مراسم به جابگذاریم. خوشبختانه کوچکترین بدهی نداریم و این درحالی است که خیلی هم ازکمک های دولتی بهره نمی بریم. گردش مالی هیات تنیس روی میز استان تهران بیش از نیم میلیارد تومان بوده است درحالی که این رقم درسال 94 حدود 40 میلیون بوده است.دراین راه باید قدردان همکاران خود هم باشم چه درمجموعه اداری و چه درقسمت های دیگر . خوشبختانه کمیته های فعالی هم داریم که یاری رسان بنده هستند.»

 

برنامه های آینده

 

حمید رضا صابری مهم ترین برنامه کوتاه مدت خود درشروع سال دوم ریاست را برگزاری یک مراسم تجلیل ازقهرمانان استان تا قبل از فرارسیدن ماه محرم عنوان کرد و ازبرگزاری یک جشن درخورشان برای این قهرمانان خبر داد. صابری هدف بعدی را افزایش فضای موجود درهیات تنیس روی میز استان تهران و توسعه اماکن ورزشی اعلام کرد و گفت:«فضای موجود درخانه تنیس روی میز استان تهران خیلی فضای مناسبی برای برگزاری مسابقات و تمرینات یا کلاس ها نیست . ما به دنبال افزایش این فضا هستیم و رایزنی هایی هم دراین باره انجام داده ایم و به دنبال مکانی هستیم که قابلیت میزبانی های بزرگ راداشته باشید و دراین راه ازکمک اداره ورزش استان تهران هم بهره مند هستیم . درگام بعدی به فکر ساخت و تاسیس یک خوابگاه هستیم که قطعا این موضوع کم شایانی به ما می کند.توجه بیشتر به شهرهای تابعه و مناطق ازدیگر برنامه های هیات تنیس روی میز استان تهران است هرچند تااینجا هم قدم های خوبی برداشته ایم . درکنارآن تعامل خوبی هم با روسای ادارات ورزش شهرهای توابع  داریم.مسئله دیگر برگزاری یک لیگ پویا است و قدم های خوبی هم دراین باره برداشته شده است و حتی درمورد پخش مستقیم این رقابت ها هم توافقاتی حاصل شده است. درپایان باید به جذب اسپانسر های بیشتر اشاره کنم که کمک شایانی درپیشبرد اهداف ما خواهند بود. اگر قرار است هیات تنیس روی میز شرایط بهتری نسبت به وضعیت فعلی داشته باشد باید ازکمک همه عزیزان دراین مجموعه بهره ببریم و بسیار خوشبین هستم تاباردیگر تنیس روی میز استان تهران را به روزهای خوش گذشته بازگردانم».